ADM 2015 MEDYCYNA XXI w. LEKI BIOLOGICZNE A LEKI BIOPODOBNE

29 maja 2015 r., Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8, Warszawa

• 10.00 - 10.20 Czym są leki biologiczne i biopodobne?  mgr farm. Magdalena Szymaniak, Grupa Robocza ds. Leków Biologicznych - Europejska Agencja Leków
  •
  • 10.20 - 10.40 Leki biopodobne to leki biologiczne - okiem praktyka. prof. dr hab. Paweł Hrycaj, Zakład Reumatologii i Immunologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
  • 10.40 - 11.00 Kiedy lekarz powinien decydować o wyborze terapii oraz klinicznej ocenie korzyści do ryzyka stosowania  leków biologicznych lub biopodobnych?
    prof. dr hab. Piotr Fiedor, Warszawski Uniwersytet Medyczny, członek Komitetu Naukowego CHMP- Europejska Agencja Leków.
  • 11.00 - 11.20 Leczenia biologiczne -  co prawnie wpływa na jego dostępność dla chorych w Polsce.
    Paulina Kieszkowska, kancelaria prawna Kieszkowska Rutkowska Kolasiński (KRK)
  • 11.20 - 12.00 Dyskusja

WSTECZ    ZOBACZ WYKŁADY    STRESZCZENIE